Artyści

Adamczyk Wanda

malarstwo

Ulubionym tworzywem artystki jest pastel. Tworzy pełne uroku portrety dziecięce, kompozycje kwiatowe i pejzaże. Obrazy artystki są przepełnione aurą poetyckości wywołaną pastelową gamą barw i miękkością zastosowanych linii.

więcej…

 Boguslawa Bach

Bach Bogusława

malarstwo

Mieszkanka  Wejherowa. Maluje obrazy olejne, głównie pejzaże. Maluje również pastelami. Jest członkiem Stowarzyszenia Kunszt w Redzie.

więcej…

Bergmann Rafał

malarstwo, fotografia

Urodzony w 1972 r. w Lęborku. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie. Uczęszczał na zajęcia fotograficzne do MDK i był jednym z redaktorów gazetki fotograficznej „Foto – Jaś” ukazującej się w latach 80 i 90 – tych. Maluje niemal wszystko, oprócz tematyki sakralnej, gdyż jest ona niezgodna z jego poglądami. Preferuje krajobrazy i martwe natury, lubi też abstrakcje.

więcej…

drelichowski_michal

Drelichowski Michał

fotografia

Urodził się w 1981r. w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie), w którym również się wychował. Od kilku lat jest mieszkańcem Redy. Swoje fotografie utrwala zarówno techniką cyfrową jak i analogową. W świat fotografii już w dzieciństwie wprowadził go ojciec. Odwołuje się do cytatu Edwarda Westona: „Fotografuję wszystko, co wzbudza moje zainteresowanie. Nie szukam niecodziennych tematów, raczej staram się w nietypowy sposób pokazywać codzienność”.

więcej…

Gołojuch Bogdana

malarstwo

Mieszkanka Redy. Jest absolwentką liceum plastycznego. Uprawia malarstwo olejne, głównym tematem jej prac są martwe natury i krajobrazy. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi również w ramach Stowarzyszenia Kunszt „Warsztaty umiejętności” w Redzie doskonalące rysunek i malarstwo.

więcej…

 

GrünholzJadwiga

malarstwo

Mieszkanka Wejherowa. Jej marzeniem od dzieciństwa było malowanie. Haftowała, szydełkowała i malowała między innymi akwarelą. Najbardziej jednak artystce odpowiada malarstwo techniką olejną. Jest samoukiem i kopistką. Maluje obrazy naturalistyczne o różnej tematyce: pejzaże, martwą naturę, a ostatnio pasjonuje ją malarstwo marynistyczne.

więcej…

 

Karpiński Jacek

malarstwo, grafika fraktalna, fotografia

Jest zawodowym plastykiem – specjalności projektowej (wzornictwo przemysłowe), jednak od około dwudziestu lat nie uprawia swojego zawodu. 1963-69: studia na ASP w Warszawie; dyplom w specjalności wzornictwa przemysłowego.

więcej…

Kolberg Alicja

hafciarstwo

Jest nauczycielką nauczania zintegrowanego. Haftem zajmuje się amatorsko od wielu lat. Tworzy obrazy malowane igłą, kolorowe i w sepii. Posługuje się głównie haftem krzyżykowym. Od dwóch lat jest instruktorem kółka hafciarskiego w MOKSiRze w Redzie. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą.

więcej…

Kozłowska-Woźniak Agnieszka

malarstwo

Od 15 lat mieszka w Redzie. Pochodzi z Warszawy. Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Edukacja Artystyczna) i Studium Nauczycielskiego w Warszawie. W latach szkolnych fascynowała ją sztuka współczesna. Była częstym bywalcem warszawskiej Zachęty. Od 1989r. pracuje z dziećmi, a od 1995 również z młodzieżą rozwijając ich zdolności. Uwielbia abstrakcje.

więcej…

Kurek Elżbieta

decoupage, szydełko, kukiełki

Mieszkanka Wejherowa. Nie lubi bezczynności, dlatego zawsze coś tworzy w wolnej chwili. Jej pasją są: decoupage, koronka szydełkowa, szycie i pomoc innym. Decoupage – umożliwia jej ozdobienie przedmiotów codziennego użytku w niebanalny sposób. Dzięki jej pracy nabierają nowego, barwnego i dekoracyjnego charakteru. Uwielbia tworzyć deco-ikony wykorzystując różne techniki.

więcej…

Magulska Zofia

tkanina artystyczna

Uprawia tkaninę artystyczną. Swój warsztat zawdzięcza znakomitej kadrze profesorskiej uczącej w Szkole Tkactwa Artystycznego w Zakopanem. Od wielu lat jest instruktorem kursów tkactwa dla dzieci i dorosłych. Wyszkoliła już wielu pasjonatów tej dziedziny sztuki. Jej tkaniny wykonane z naturalnych włókien i wełen w piękny sposób komponują się w każdym wnętrzu.

więcej…

Majkowski Adam

fotografia
Pasjonuje go fotografia portretowa. Uczucia, ulotność chwili i opis człowieka przez pryzmat aparatu fotograficznego. Przygodę z fotografią rozpoczął jako nastolatek od aparatu analogowego Smiena 8m. Ten „zabawkowy” jak na ówczesne czasy aparat, mocno go zainteresował. Następstwem połknięcia „bakcyla fotografii” były poszukiwania bardziej kreatywnego sprzętu. Takim okazał się Zenith 12xp i przygoda z wywoływaniem swoich zdjęć w fotograficznej ciemni.

więcej…

Markowska Dorota

malarstwo

Pochodzi z Łodzi. Twierdzi, że w ramach logiki 11 lat temu przywiało ją nad morze i tu czasem maluje. Od 4 lat mieszka w Redzie.

więcej…

Mroczek Joanna

fotografia

Mieszkanka Rumi. Studentka fototechniki w Gdaosku. Z aparatem nie rozstaje się od 2010r., kiedy to zaczęła uwieczniad na zdjęciach podróże, które uwielbia. Obecnie interesuje się fotografią architektury oraz portretu. Jest pełna pomysłów i ambicji fotograficznych. Głównie pracuje w ciemni cyfrowej, lecz fotografia tradycyjna nie jest jej obca. Dąży do nadania każdemu zdjęciu niepowtarzalnego klimatu.

więcej…

NIKO

aforyzmy ilustrowane rysunkami

Pałasz Zygmunt

malarstwo, fotografia

Urodził się w Rumi w 1948r. Z zawodu i z zamiłowania jest elektronikiem. Jego pasje to fotografia, szczególnie reportażowa – dokument zapisany w czasie oraz malarstwo różnego rodzaju farbami, pastelami, rysunek ołówkiem i tuszem. Jego motto to: „Trzeba iść – więc iść trzeba nam do nieba lub piekła bram.”

więcej…

Parcelewska Wanda

malarstwo

Mieszkanka Ziemi Puckiej. Malarstwo jest dla niej nieodłączną częścią każdego dnia, radością, spełnieniem. Maluje farbami olejnymi i akwarelą, najchętniej kwiaty i pejzaże. Doskonaląc swój warsztat, szuka nowych możliwości artystycznego wyrazu.

więcej…

Pawelczyk Mieczysława

fotografia, malarstwo

Z zawodu jest fotografem z ponad 25 letnim stażem. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Fotografia to jej wielka pasja. Zajmuje się również malarstwem. Dziś fotografuje dla własnej przyjemności. Poszukuje nowych form w fotografii, nowych technik artystycznych. Uważa, że zdjęcie (kadr) powinien być w swej kompozycji czytelny nie przeładowany.

więcej…

Rost Aleksandra

malarstwo, fotografia

Rysunek i malowanie to jej wielka pasja. Najchętniej czasem zaszyłaby się na długo w swym warsztacie, aby prawie do cna oddać się malarstwu. Interesuje się wszystkim, co związane jest ze sztuką, jej historią i twórczością człowieka. Interesuje ją grafika, rzeźba, fotografia i grafika komputerowa. Prowadzi stronę internetową Stowarzyszenia „Kunszt”.

więcej…

Stępniarek Wiesława

malarstwo

Jest mieszkanka Redy. Od 1997 roku spełnia swoje marzenia z dzieciństwa malując obrazy techniką olejną. Jest samoukiem i kopistą. Maluje naturalistyczne obrazy o różnorodnej tematyce, począwszy od pejzaży poprzez martwe natury i kwiaty na portretach skończywszy.

więcej…

Sykucka Alicja

haft, frywolitki, decoupage

Początkowo było to szydełkowanie, robótki na drutach i haft płaski. Później doszła umiejętność szycia na maszynie i haft krzyżykowy. Na koniec prawie jednocześnie zaczęła uczyć się haftu norweskiego zwanego hardangerem, decoupage i koronki czółenkowej czyli frywolitki.

więcej…

 Aleksandra_Szwarc

Szwarc Aleksandra

malarstwo

Z wykształcenia jest historykiem sztuki. Studiowała na UKSW w Warszawie. Poprzednio ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, witrażowym, pisaniem ikon i rękodziełem artystycznym. Interesuje się historią, historią sztuki, plastyką, wystrojem i dekoracją wnętrz.

więcej…

Śniatecka Brygida

malarstwo

Uprawia malarstwo sztalugowe i akwarelę. Szczególnie upodobała sobie kwiaty i krajobrazy. Jest członkinią kilku klubów i stowarzyszeń twórczych. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Stale się rozwija eksperymentując i poszukując nowych środków wypowiedzi.

więcej…


Śniatecki Wojciech

fotografia

Przygodę z fotografią zaczął 15 lat temu, kiedy zakupił pierwszy aparat cyfrowy. Szczególnie zainteresowała go makro fotografia: owady, kwiaty, ale też astrofotografia. Sukcesywnie podnosi swe kwalifikacje. Ukończył kurs Profesjonalnej fotografii. Uczestniczy w wystawach, również indywidualnie. Jego zdjęcia oglądać można m.in. w albumie „Reda w fotografii”.

więcej…

Tkaczyk Włodzimierz

fotografia

Urodził się w Sopocie i mieszkał w Trójmieście, od 20 lat w Redzie. Fotografia towarzyszy mu od szkoły podstawowej. Jego pierwszy aparat fotograficzny to Druh, potem Smiena8 Zenit, aż do dzisiejszego cyfrowego Sony. Najchętniej fotografuje pejzaże, architekturę i zabytki. Ważne miejsce w jego twórczości zajmuje m.in. Pomorze. Ceni sobie fotografie bez dodatkowej ingerencji (obróbek).

SONY DSC

Tracz Marian

malarstwo

Urodził się w Częstochowie. Ukończył Studium Nauczycielskie w Gliwicach o kierunku plastycznym oraz w Gdańsku Wydział Elektryczny. Od lat siedemdziesiątych bierze udział w licznych wystawach między innymi w Ostródzie, Warszawiei, Gdyni, Rumi, Redzie i Gdańsku. Chętnie uczestniczy w plenerach. Maluje pejzaże i architekturę sakralną. Są to głównie grafiki piórkiem i węglem. Jego prace znajdują swych odbiorców nie tylko w Polsce ale i Szwecji, Tunezji i USA.

Trzcińska Melania

biżuteria ślubna

Mieszkanka Redy. Od zawsze fascynowały ją błyszczące koraliki. Biżuteria, którą tworzy to fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu, rozładowanie stresu i negatywnych emocji, a dodatkowo daje jej poczucie, że jest autorką rzeczy niepowtarzalnych, które powstają dzięki wyobraźni i determinacji.

Urbaniak Alicja

malarstwo

Mieszkanka Redy. Tworzy od 2006 roku. Jej ulubioną techniką jest tkanina artystyczna wykonywana techniką dywanową. Uczy się również tkania gobelinów i kilimów. W malarstwie olejnym posługuje się fotografią, jako źródłem inspiracji. Kopiuje realia z dostępnych zdjęć i reprodukcji. Uprawia malarstwo sztalugowe. Przez wiele lat pracowała w pracowni architektonicznej i reklamy.

więcej…

Uzdrowska – Szlagowska Teresa

malarstwo

Jest mieszkanką Wejherowa. W 2007r. trafiła do Kunsztu. Dzięki życzliwości i cierpliwości Bogdany Gołojuch malowanie stało się proste. Oprócz malarstwa interesuje się czasami, które minęły. Zrobiła kronikę Szkoły nr 5 w Wejherowie. Namalowała obraz Szkoła Barak, który podarowała w/w szkole. Uczestniczyła w konkursie literackim o Kalwarii Wejherowskiej oraz „Powiew Weny”.

więcej…

Zawal – Brzezińska Beata

grafika, malarwstwo, reklama

Studiowała w PWSSP, obecnie ASP – Gdańsk na wydziale malarstwa. Dyplom uzyskała w pracowni profesora Kazimierza Ostrowskiego w 1986 roku. Zajmuje się grafiką, malarstwem, reklamą, a także projektowaniem wnętrz. Jest prezesem Stowarzyszenia „Kunszt” i autorką nazwy „Redzkie impresje” – cyklicznej zbiorowej wystawy prac artystów Kunsztu.

więcej…